گزارش نشست‌ها - آرشیو

دکتر داوری: نفس احترام به «علم و پژوهش» نشانه دانشمند و دانش‌دوست بودن است
از کسی گله‌ای ندارم جزء...

دکتر داوری: نفس احترام به «علم و پژوهش» نشانه دانشمند و دانش‌دوست بودن است

اگر همین کاری که در این شش ماه برای من انجام شده، انجام شده بود؛ من سر به آسمان فخر می‌سودم. بنابراین من اصلاً گله‌ای ندارم و گله من از کسانی است که به علم کاری ندارند و فقط به موافقت یا مخالفت با «شخص» می‌پردازند! ما داور نیستیم ما خدا نیستیم و حکم را به او واگذار کنیم...

ادامه مطلب
دکتر نجفی: با علوم انسانی باید مشکلات و اولویت‌ها را بهتر بفهمیم
در مراسم هفته پژوهش سال ۱۴۰۲ مطرح شد

دکتر نجفی: با علوم انسانی باید مشکلات و اولویت‌ها را بهتر بفهمیم گالری

ابتدا ما باید بدانیم فرق پژوهشگاه با سایر داشکده‌ها یا دانشگاه‌ها چیست؟ ما به همراه گروه جدید مدیریتی در پژوهشگاه روی این موضوع تمرکز کرده‌ایم که ما در پژوهشگاه علوم انسانی برای چه کار می‌کنیم و تفاوت ما با دانشکده‌های علوم انسانی چیست؟ علوم انسانی قرار نیست مشکلات «عملی» کشور را حل کند بلکه ما باید بتوانیم با علوم انسانی مشکلات کشور را درست‌تر درک کنیم و اولویت‌ها را بفهمیم و صورت‌مسئله خودمان را تصحیح کنیم.

ادامه مطلب
گزارش نشست «جنبه‌های غیر اقتصادی تورم در ایران»
ششمین پیش‌نشست از سلسله‌نشست‌های همایش ملی «مسئلۀ تورم در ایران؛ ریشه‌ها، آثار و سیاست‌ها» برگزار شد

گزارش نشست «جنبه‌های غیر اقتصادی تورم در ایران» گالری

دکتر مقیمی: انسان اقتصادی است که می‎تواند از درون باعث پوسیده‌شدن پایۀ وجودی جامعه شود // دکتر اجاق: برای کنترل انتظارات تورمی، مدیریت محتوا مهم‌تر از حجم پوشش است // دکتر میرمجیدی: جایگزینی حبس، قانون کاهش حبس‎های تعزیری و سند تحول قضایی در گفتمان قانون‌گذار کیفری از رخدادهای خوب حقوق کیفری در ایران به‌شمار می‌روند // دکتر امیری طهرانی‌زاده: دولت موظف است در بلندمدت، بدون فوت وقت، بستر لازم برای این امر را مهیا سازد و تسامح در این امر پذیرفته نیست و موجب سلب مسئولیت دنیوی و اخروی از وی نمی‌شود.

ادامه مطلب