گزارش مراسم روز کارمند

۱۴ شهریور ۱۴۰۰ | ۱۵:۳۴ کد : ۲۱۲۰۵ خبر و اطلاعیه گزارش نشست‌ها
تعداد بازدید:۴۴۱
گزارش مراسم روز کارمند

گزارش مراسم روز کارمند

به مناسبت هفته‌ی دولت و روز کارمند، روز نهم شهریور ماه 1400، مراسم گرامی‌داشتی به همت معاونت کاربردی‌سازی علوم انسانی و فرهنگیِ پژوهشگاه برگزار شد.
در ابتدای این مراسم، دکتر قبادی رئیس پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی ضمن بزرگداشت ماه محرم و آرزوی قبولی عزاداری‌ها در رثای سید و سالار شهیدان، از شهیدان رجائی و باهنر به عنوان اسوه‌ی شهادت یاد کرد و با بزرگ‌داشت روز کارمند و تبریک به کارمندان پرتلاش کشور، برای کارمندان پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی آرزوی توفیق و سلامت کرد.
قبادی همچنین با تبریک به دکتر زلفی‌گل وزیر جدید علوم، تحقیقات و فناوری و قدردانی از تلاش‌های وزیر پیشین، دکتر غلامی، آرزوی آینده‌ای روشن برای مجموعه نهادهای علمی کشور داشت. وی از معاونت‌های کاربردی‌سازی و امور اداری پژوهشگاه در برگزاری مراسم روز کارمند، قدردانی کرد.
دکتر قبادی، استاد رشته‌ی ادبیات کشورمان، از برنامه‌ی پخش فیلم «خورشید» در مراسم بزرگ‌داشت روز کارمند ابراز خشنودی کرد و این فیلم را حادثه‌ای ارزش‌مند در هنر معاصر ایران خواند و آن را همچمون مانیفستی برای مکتب هنری انقلاب اسلامی دانست. وی این اثر هنری را اثری استادانه در به‌کاربردن نمادها و سمبل‌های چند لایه خواند که در آن شاهد همنشینی رئالیسم و سمبلیسم هستیم.
دکتر قبادی در بخش دیگری از سخنان خود از مدیریت بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران و دکتر حسین‌پور برای مساعدت در واکسیناسیون کارمندان پژوهشگاه تشکر و با اهداء لوحی از ایشان قدردانی کرد.
در بخش بعدی برنامه از کارمندان سختکوش پژوهشگاه قدردانی به عمل آمد. کارمندانی که در سال جاری به این عنوان انتخاب شدند، عبارتند از: یزدان‌پناه، اصغری، بزرگ بیگدلی، حاجی‌زاده، محمدی، ایرانی، جهانگردی، نوروزی، صنعتی، اسلامی، اشرف العقلایی، کمالی، صابر.
همچنین از دکتر پارساپور و دکتر قنبرلو برای هماهنگی فرایند واکسیناسیون کارمندان پژوهشگاه تقدیر و تشکر شد، در ادامه، دکتر حسین‌پور نیز از مجموعه‌ی پژوهشگاه برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی و هماهنگی و همیاری پژوهشگاه در مورد واکسیناسیون تشکر کرد.
در ادامه‌ی برنامه چهار بازیگر نوجوان فیلم خورشید که در جشنواره‌های معتبر داخلی و خارجی افتخارات زیادی کسب کرده است، معرفی شدند و هریک تجربه‌ی خود از بازی در فیلم خورشید را بیان کردند.
رئیس پژوهشگاه علوم انسانی پس از سخنان بازیگران نوجوان با توجه به آشنایی خود با برخی زمینه‌های نقد هنر و ادبیات نمایشی از جنبه‌های هنری و انسانی فیلم خورشید سخن گفت و آن را به جهت اسطوره‌ای، حماسی، عرفانی و انسانی اثری نوآورانه و پیشران خواند.
پیش از پخش فیلم از بازیگران نوجوان این فیلم قدردانی و جوایزی به این عزیزان اهداء شد. این مراسم بزرگداشت با پخش فیلم خورشید، اثر مجید مجیدی به پایان رسید.

 

 


نظر شما :