دومین جایزه برای کتاب «چشم‌اندازهای فرهنگ معاصر ایران»

۰۷ اسفند ۱۳۹۹ | ۱۲:۲۶ کد : ۲۰۵۵۸ خبر و اطلاعیه
تعداد بازدید:۱۲۰۴
جایزه‌ی جشنواره‌ی ملی نشر دانشگاهی به کتاب «چشم‌اندازهای فرهنگ معاصر ایران» اختصاص یافت
دومین جایزه برای کتاب «چشم‌اندازهای فرهنگ معاصر ایران»

ششم اسفندماه ۱۳۹۹، طی مراسمی جایزه‌ی جشنواره‌ی ملی نشر دانشگاهی به کتاب «چشم‌اندازهای فرهنگ معاصر ایران» اختصاص یافت. براساس این‌خبر مجموعه‌ی سه‌جلدی «چشم‌اندازهای فرهنگ معاصر ایران» پژوهش نعمت‌الله فاضلی و مانی کلانی در دومین جشنواره‌ی ملی نشر دانشگاهی و در بخش کتاب برتر دانشگاهی، به عنوان اثر برتر شناخته شد.

آیین اختتامیه‌ی این جشنواره از سوی انجمن فرهنگی ناشران دانشگاهی برگزار شد. محتوای مناسب علمی، نوآوری در ارائه‌ی موضوع، نحوه‌ی نگارش و ویرایش علمی و ادبی متن، همچنین کیفیت ارائه‌ی اثر از نظر حروف‌نگاری، صفحه‌آرایی، کیفیت فنی چاپ و صحافی و طراحی جلد معیار داوران در انتخاب کتاب‌های برتر بوده است.

کتاب «چشم‌اندازهای فرهنگ معاصر ایران» که در سه جلد با عناوین «از تمنای اسطوره تا تقلای جامعه»، «ایران در گذر از گذشته به آینده؛ تفاهم ملی یا نزاع بی‌پایان» و «فرهنگ ایرانی در درازنای تاریخ؛ آیا همچنان ایرانی هستیم» از سوی پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات منتشر شده به ارزیابی انتقادی دیدگاه‌های ‌اندیشمندان کنونی ایران می‌پردازد. ‌اندیشمندانی که در این مجموعه طرف گفت‌وگو قرار گرفته‌اند کسانی هستند که در حوز‌ی جامعه و فرهنگ معاصر ایران تلاش کرده‌اند تا نظریه یا ایده‌ای را در قالب کتاب، مقاله یا فیلم تهیه یا منتشر سازند و البته برخی از آن‌ها نیز نقشی اساسی در راهبری نظام ­مدیریتی­ کشور و به ­تبع ­آن تحولات ایران ­معاصر داشته‌اند؛ اندیشمندان و صاحبنظران  چون: جلال ستاری، رضا داوری، سیدمحمدامین قانعی‌راد، محمدرضا اصلانی، سیدمحمد بهشتی، ابراهیم توفیق، مقصود فراستخواه، تقی آزادارمکی، عماد افروغ، محسن رنانی، محمود سریع‌القلم، حسین کچویان و حمیدرضا جلایی‌پور.
پیش از این کتاب «چشم‌اندازهای فرهنگ معاصر ایران» در سی‌وهشتمین‌جایزه‌ی کتاب سال، به عنوان اثر شایسته‌ی تقدیر معرفی شد.

کلید واژه ها: دومین جایزه کتاب نعمت‌الله فاضلی مانی کلانی کتاب برتر نشر دانشگاهی


نظر شما :