نشست مجازی «مجموعه‌ی اسلام ایرانی در بوته‌ی نقد»

۲۳ شهریور ۱۳۹۹ | ۱۲:۲۷ کد : ۱۹۶۹۳ خبر و اطلاعیه
تعداد بازدید:۷۳۰

هانری کربن، فیلسوف و ایران‌شناس فرانسوی است که آثار ارزشمندی درباره‌ی اسلام و ایران نوشت و بی‌شک یکی از احیاگران فلسفه و عرفان اسلامی در دوران معاصر است. یکی از آثار مشهور او مجموعه‌‌ی چهار جلدی اسلام ایرانی است که ترجمه‌ی فارسی این مجموعه به قلم دکتر انشاءالله رحمتی در پنج جلد با مقدمه‌های تحلیلی مترجم به همت انتشارات سوفیا منتشر شده است.
این چهار جلد شامل مباحثی است مانند وجوه معنایی امامیه و سرچشمه‌های آن، سهروردی و حکمت نوری و بررسی تطبیقی آن با فلسفه‌ی نور قرون وسطایی غرب، روزبهان بقلی شیرازی، بررسی مکتب اصفهان و شیخیه و معرفی امام دوازدهم به مثابه قطب و نقطه‌ تمرکز شور و اشتیاق شیعی، اندیشه‌ی فتوت یاجوانمردی.
نشست هفتگی شهر کتاب با همکاری گروه فلسفه‌ی شورای بررسی متون و کتب علوم انسانی پژوهشگاه در روز سه‌شنبه ۲۵ شهریور ساعت ۱۵ به نقد و بررسی مجموعه‌ی اسلام ایرانی اختصاص دارد که با حضور دکتر شهین اعوانی، دکتر علی مرادخانی، دکتر حسین هوشنگی و دکتر انشاءالله رحمتی به صورت مجازی برگزار می‌شود.
علاقه‌مندان می‌توانند این نشست را از اینستاگرام این مرکز به نشانی Instagram/bookcityculturalcenter به طور مستقیم پیگیری کنند.

کلید واژه ها: پژوهشگاه ihcs research center پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی


نظر شما :