دکتر قبادی: دانشجو نباید از گفت و گو و انتقاد فاصله بگیرد

۱۱ مهر ۱۳۹۷ | ۱۳:۰۵ کد : ۱۷۲۷۴ مهم‌ترین اخبار
تعداد بازدید:۸۲۹
دکتر قبادی: دانشجو نباید از گفت و گو و انتقاد فاصله بگیرد

 

دکتر حسینعلی قبادی، رئیس پژوهشگاه، در مراسم آغاز سال تحصیلی جدید که در روز سه شنبه دهم مهرماه 97 برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و نام شهیدان و مجاهدان هفته دفاع مقدس و خیر مقدم به دانشجویان گفت: خوشحالم از اینکه شما رشته علوم انسانی را برای ادامه تحصیل انتخاب کرده اید و ما باید به همه ثابت کنیم رشد کشور بدون علوم انسانی ممکن نیست. اکنون جهان تشنه این است که از رموز و اسرار تمدن هفت هزار ساله ایران سردربیاورد و ما با علوم انسانی می توانیم مزیت ایران و ایرانی را به نسل جوان جامعه و نسل های آینده بشناسانیم.

وی با تاکید بر اینکه پرسش‌گری روح دانشجویی است اظهار امیدواری کرد که با همدلی دانشجویان مستعد و استادان بزرگ پژوهشگاه، گامی برای ارتقاء هر چه بیشتر کیفیت های آموزشی و پژوهشی داشته شود و از دانشجویان خواست در این راه هیچ وقت از گفت و گو و انتقاد فاصله نگیرند و مطمئن باشند مدیران و معلمان از شنیدن حرف های آنها خسته نمی شوند.

دکتر قبادی در ادامه با اشاره به مظلومیت علوم انسانی در کشور تأکید کرد: به منظور دفاع از کارآمدی علوم انسانی، فعالیت‌های متعددی در پژوهشگاه تعریف شده است که به عنوان نمونه در مجموعه «طرح جامع اعتلای علوم انسانی معطوف به پیشرفت کشور» زمینه های خوبی برای ابراز وجود دانشجویان مستعد و فعال پیش بینی شده است. علاوه بر این پژوهشگاه از پروژه های دانشجویی به شدت حمایت می کند. وی همچنین تاکید کرد: در هر حال نباید از توجه به مسئله مندی پایان نامه ها غافل بمانیم و هرکس باید در حوزه دانش خودش به فکر حل یک مسئله، هرچند کوچک باشد.

رئیس پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی در ادامه گفت: ما باید در جهت مهارت افزایی دانشجویان نیز کوشش کنیم و در این زمینه نیز پیشتاز و خط شکن باشیم. هر دانشجو باید بتواند یک پیوست مهارت افزایی در پایان نامه و رساله خودش ارائه دهد.

دکتر قبادی در خاتمه به دانشجویان توصیه کرد: برای پیشرفت سریع به مسائل انضباطی، برنامه ریزی برای آینده و هدفمندی بیش از پیش توجه کنند. وی همچنین با قدرانی از زحمات دکتر عبدالرحمن حسنی‌فر، مدیر پیشین تحصیلات تکمیلی پژوهشگاه، برای دکتر عبدالله قنبرلو در این سمت آرزوی توفیق کرد.

 

کلید واژه ها: دکتر قبادی دانشجو مراسم سال تحصیلی جدید پژوهشگاه ihcs research center پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی


نظر شما :