سخنرانی: اسلام سیاسی در مطالعات و پژوهشهای جهان غرب

۰۹ اسفند ۱۳۹۳ | ۱۴:۵۱ کد : ۹۵۵۲ خبر و اطلاعیه
تعداد بازدید:۱۰۷۱
سخنرانی: اسلام سیاسی در مطالعات و پژوهشهای جهان غرب

پژوهشکده نظریه پردازی سیاسی و روابط بین الملل پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی سخنرانی با عنوان اسلام سیاسی در مطالعات و پژوهشهای جهان غرب با سخنرانی دکتر فرج الله علی قنبری برگزار می کند.

پایان جنگهای مذهبی در اروپا و صلح وستفالیا در سال 1648 و ظهور دولت‌های ملی زمینه گرایش‌های سکولاریستی (جدایی دین از سیاست) خصوصاً در حوزه علوم اجتماعی را فراهم آورد. بعد از جنگ جهانی دوم و آغاز جنگ سرد الگوها و مطالعات توسعه و پیشرفت اقتصادی ـ سیاسی و اجتماعی بر اساس نگرش مدرن و سکولاریستی مسلط شد. اما پیروزی انقلاب اسلامی و تاسیس جمهوری اسلامی در ایران موجب نهادینه شدن الگوی دینی حکومت گردید. این امراسباب توجه مجدد نظریه پردازان و پژوهشگران غربی به موضوع رابطه دین و سیاست، اسلام سیاسی و انقلاب اسلامی گردید.

آگاهی از مطالعات غربی پیرامون این مسائل اهمیت بسزایی دارد. ارائه گزارش از این مطالعات زمینه آشنایی پژوهشگران ایرانی را با این تحقیقات فراهم خواهد آورد.

زمان برگزاری نشست دوشنبه 18 اسفند ماه 93 از ساعت: 10 الی 12 در محل پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی سالن حکمت برگزار خواهد شد.

محل برگزاری: بزرگراه کردستان،خیابان ایرانشناسی (64)، پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی، طبقه همکف، سالن حکمت.

برای دستیابی به اطلاعات بیشتر و یا آخرین اخبار پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی به سایت پژوهشگاه به نشانی www.ihcs.ac.ir   مراجعه فرمائید.  

فایل های ضمیمه

کلید واژه ها: پژوهشگاه ihcs research center پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی


نظر شما :