اعلام رتبه بندی وبومتریک در سال 2014/ویسایت پژوهشگاه رتبه نخست در ایران،سوم خاورمیانه

۲۴ مرداد ۱۳۹۳ | ۱۹:۲۶ کد : ۷۸۰۲ خبر و اطلاعیه
تعداد بازدید:۱۰۳۰
اعلام رتبه بندی وبومتریک در سال 2014/ویسایت پژوهشگاه رتبه نخست در ایران،سوم خاورمیانه

 وبسایت پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی؛ اول در ایران/سوم در خاورمیانه  

                                       

وبسایت پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی در آخرین رتبه بندی وبسایت های موسسات و مراکز پژوهشی (وبومتریک) توانست رتبه نخست را به خود اختصاص دهد .

در آخرین رتبه‌بندی انجام شده توسط گروه پژوهشی سنجه‌های مجازی CSIC ، وبسایت پژوهشگاه علوم انسانی که سال گذشته در رده 726 دنیا قرار داشت به جایگاه 591 صعود و در میان مراکز و موسسات پژوهشی کشورهای خاورمیانه هم در رده سوم ایستاده است .

پس از وب سایت پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی؛ وبسایت مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم فناوری در جایگاه دوم قرار گرفته است، وبسایت سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور در جایگاه سوم  و پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات (ایرانداک) نیز در جایگاه چهارم قرار دارند.

در این رتبه بندی مراکز پژوهشی و دانشگاهی جهان بر اساس شاخص‌های سنجه وب دامنه‌های اینترنتی مؤسسات، ‌تعهد مؤسسات به انتشارات وب محور و ابتکارهای آنها برای دسترسی آزاد مورد بررسی قرار می‌گیرد .

این ارزیابی توسط گروه پژوهشی سنجه‌های مجازی CSIC - یکی از بزرگترین سازمانهای عمومی پژوهشی اسپانیا و مرکز اطلاعات و مدارک علمی وابسته به شورای پژوهش ملی اسپانیا (CINDOC ) - صورت می‌گیرد؛ این گروه یک واحد پژوهشی است که به عنوان ناظر فعالیت‌های پژوهشی و دانشگاهی بر روی وب عمل می‌کند و هر سال در ماه ژانویه و ژوییه این سایت به رتبه بندی مراکز پژوهش و دانشگاهی در سراسر جهان اقدام می‌کند که رتبه‌بندی کنونی دومین ویرایش منتشر شده در وبومتریک است .

این ارزیابی از سال 2004 شروع شده است و مبتنی بر شاخص‌های ترکیبی‌ای چون دسترس‌پذیری و محتوای منتشرشده بر روی وب است .

رده های این رتبه بندی درباره ایران را می توانید در لینک زیر ببینید :


*جایگاه وب سایت مراکز پژوهشی ایران!

*جایگاه وب سایت مراکز پژوهشی خاورمیانه!


* رتبه بندی 2013 را نیز می توانید اینجا ببینید!


همچنین این رتبه بندی بین وب سایت های دانشگاه ها نیز هر ساله انجام می شود که وب سایت دانشگاه تهران در مقام اول قرار دارد(هشتم خاورمیانه) و پس از آن وب سایت دانشگاه علوم پزشکی تهران(نهم خاورمیانه)، دانشگاه فردوسی مشهد (سیزدهم خاورمیانه)و در دانشگاه تربیت مدرس(چهاردهم خاورمیانه) قرار دارند.

*رتبه بندی دانشگاه ها را نیز اینجا می توانید ببینید!


فایل های ضمیمه


نظر شما :