زندگی و اندیشه های ادم اسمیت منتشر شد

۰۴ خرداد ۱۳۹۲ | ۱۷:۱۹ کد : ۶۴۲۷ خبر و اطلاعیه
تعداد بازدید:۳۶۹۱

کتاب «زندگی و اندیشه های ادم اسمیت» تالیف جک راسل وینستین توسط انتشارات پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی روانه بازار نشر شد.  این کتاب علاوه بر مقدمه مترجم، مقدمه دکتر رنانی، اسامی آثار اسمیت، دارای مقدمه و نتیجه گیری و پنج فصل به این عناوین است: زندگی و تاثیرات، اثار نخستین و بنیادین، نظریه عواطف انسانی، ثروت ملل و عدالت و درس گفتارهایی درباره فلسفه حقوق .

فصل نخست، زندگی و تاثیرات فلسفی اسمیت را مورد بحث قرار می دهد، فصل دوم، نخستین اثر شناخته شده اسمیت یعنی اصول راهبر و راهگشای پژوهش های فلسفی به همراه نمونه هایی از تاریخ نجوم را بررسی می کند و در فصول بعد به دو اثر نظریه عواطف اخلاقی و پژوهشی درباره ماهیت و علل ثروت ملل می پردازد .

دکتر شیرزاد پیک حرفه مترجم کتاب ادم اسمیت، هدف از ترجمه این اثر را بازخوانی و قرائتی جدید از ادم اسمیت بر پایه نظریه عواطف اخلاقی این فیلسوف اخلاقی و چهره شناخته شده تاریخ علم اقتصاد می داند .

دکتر محسن رنانی نیز در مقدمه ای بر این اثر منتشر شده توسط پژوهشگاه علوم انسانی، این کتاب را برای کسانی که تمایلی برای ورود به کتاب حجیم ثروت ملل ندارند را مفید دانسته و هم برای کسانی که اسمیت را مطالعه کرده اند اما می خواهند از فراز به آن نگاه کنند. همچنین وقتی ترجمه ای از کتاب نظریه عواطف اخلاقی اسمیت به زبان فارسی موجود نیست، این کتاب بهترین منبع برای درک نظریه ای است که اسمیت در کتابش بسط داده است .

علاقه مندان به اندیشه های فلسفی و اقتصادی اسمیت می توانند برای تهیه این اثر به فروشگاه پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی به شماره تماس 02188317191 و برای خرید اینترنتی به نشانی اینترنتی http://ihcs-books.com مراجعه کنند .

 

 

 

 


( ۲ )

نظر شما :