ارایه گزارش فعالیت های شورای بررسی متون و کتب علوم انسانی به رهبر معظم انقلاب

۰۲ اسفند ۱۳۹۰ | ۱۳:۰۸ کد : ۲۱۶۷ خبر و اطلاعیه
تعداد بازدید:۲۲۹۸
ارایه گزارش فعالیت های شورای بررسی متون و کتب علوم انسانی  به رهبر معظم انقلاب

ارایه گزارش فعالیت ها به رهبر معظم انقلاب

رییس و اعضای شورای بررسی متون و کتب علوم انسانی در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی در محضر رهبر معظم انقلاب گزارشی از فعالیت ها و اقدامات صورت گرفته در این شورا به ایشان ارایه کردند.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی در این جلسه که پیش از ظهر روز دوشنبه اول اسفند برگزار شد، دکتر حمیدرضا آیت اللهی رییس پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی و رییس شورای بررسی متون و کتب علوم انسانی، گزارشی از فعالیت های اخیر این شورا را به استحضار رهبرمعظم انقلاب رساندند. وی در این گزارش اجمالی با اشاره به فعالیت های 15 ساله این شورا که در سال های اخیر شتاب فراوانی گرفته، حضور1500 استاد حوزه علوم انسانی مرتبط با این شورا از سراسر کشور را زمینه ساز ایجاد شبکه ای فعال از اساتید علوم انسانی دانست که باعث تمرکز زدایی در مباحث علوم انسانی کشور شده است. وی همچنین با اشاره به فعالیت های انجام گرفته در خصوص نقد و بررسی 300کتاب دانشگاهی علوم انسانی و 100 نظریه جهانی در این حوزه، انتشار 19 مجله علمی در حوزه های مختلف علوم انسانی، برگزاری دومین کنگره ملی علوم انسانی در دی ماه سال جاری و چندین فعالیت مهم دیگر اظهار امیدواری کرد پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی و شورای بررسی متون و کتب علوم انسانی دانشگاهها بتوانند گامی هر چند کوچک در مسیر رهنمودهای ایشان در حوزه علوم انسانی کشور بردارند.

حضرت آیت الله خامنه ای، رهبر معظم انقلاب نیز پس از استماع این گزارش ضمن تشکر از اقدامات انجام شده و تاکید بر استمرار این فعالیت ها و انجام اقدامات اساسی دیگر، اظهار نمودند بحث جهان بینی اسلامی در علوم انسانی باید بسیار مورد توجه قرار گیرد.

فایل های ضمیمه


نظر شما :