نشست علمی "صلح، کلید امنیت جهان در پرتو پیام رسول الله" با حضور آیت الله اراکی برگزار می شود

۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ | ۱۴:۴۲ کد : ۱۵۱۳۶ خبر و اطلاعیه
تعداد بازدید:۷۵۸

نشست علمی «صلح، کلید امنیت جهان در پرتو پیام رسول الله(ص)» (نگاهی به زندگی، آراء و اندیشه های آیت الله علامه حاج میرزا خلیل کمره ای) با هدف بزرگداشت مقام علمی و معنوی آن عالم فرزانه برگزار می شود.

این نشست به همت مرکز اسناد فرهنگی آسیای پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی و همکاری دانشکده علوم و فنون قرآن کریم تهران روز یکشنبه، ‌۱۷ اردیبهشت از ساعت ۱۰ الی ۱۲ در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار می شود. آیت الله "محسن اراکی" دبیر کل مجمع جهانی تقریب، حجت الاسلام حاج شیخ ناصرالدین کمره ای، دکتر مهدی محقق، دکتر منوچهر صدوقی سها از سخنرانان این نشست هستند.

آیت الله حاج میرزا خلیل کمره ای از عالمان پرسابقه و منادیان وحدت اسلامی بود که سالیان طولانی در تهران به خدمات دینی اشتغال داشت. او به دلیل گرایش دیرین خود به اتحاد مذاهب اسلامی، با تشکل‌ها و کانون‌های مختلف در جهان اسلام مرتبط بود و در کنگره‌های متعددی با حضور متفکران اسلامی در پاکستان و مصر شرکت نمود.

شاخص ترین مسافرت وی در این باب، سفری است که به اتفاق مرحوم آیت الله سید محمود طالقانی و به نمایندگی از آیت الله العظمی بروجردی به مصر رفتند تا از علامه شیخ محمود شلتوت به خاطر صدور فتوای وی در جواز عمل به فقه شیعه تشکر کنند.

آیت الله کمره‌ای در سال 1277 در کمره از توابع خمین دیده به جهان گشود و در سال 1363 ه. ش دیده از جهان فرو بست. بیش از 70 جلد کتاب از وی به یادگار مانده است.


نظر شما :