کارگاه آموزشی: تحلیل شیعه شناسی غرب (درباره اصول عقاید شیعه دوازده امامی)

۰۶ خرداد ۱۳۹۴ | ۱۳:۵۴ کد : ۱۰۴۳۲ خبر و اطلاعیه
تعداد بازدید:۸۸۳
کارگاه آموزشی: تحلیل شیعه شناسی غرب (درباره اصول عقاید شیعه دوازده امامی)

گروه تاریخ و تمدن غرب پژوهشکده غرب‌شناسی و علم‌پژوهی در نظر دارد کارگاه آموزشی یک روزه‌ای با عنوان «تحلیل شیعه شناسی غرب (درباره اصول عقاید شیعه دوازده امامی)» برگزار  نماید. این کارگاه که توسط خانم دکتر صانع‌پور مؤلف کتاب «شیعه‌شناسان غربی و اصول اعتقادات شیعه دوازده امامی» تشکیل خواهد شد با محور قرار دادن این فرضیه که شیعه دوازده امامی با تبعیت از امامانش در رویکردی استدلالی و عقل گرایانه، عدل و امامت را برسه اصل بنیانی دین یعنی توحید،نبوت و معاد افزوده است که در این کارگاه آموزشی آراء برخی شیعه شناسان غربی با توجه به شاخصه گفته شده بررسی و ریشه یابی می شود؛ شیعه شناسانی مانند:مادلونگ، بارآشر، کلبرگ، اشمیتکه، بوکلی، هالم، کرامر، لوفت، ترنر، وینترز، وات و کوربن. به نقد و بررسی آراء این شیعه شناسان و توضیح روش‌شناسی آنها خواهد پرداخت.با این توضیحات هدف اصلی از تشکیل این کارگاه آشنایی با رویکرد های دین شناسانه غرب به شیعه دوازده امامی و ارزیابی میزان روشنگری متفکران و متکلمان شیعه در مورد استدلالی بودن اعتقادات شیعی، خواهد بود.

این کارگاه یک روزه، روز دوشنبه 25 خردادماه و از ساعت 9 صبح در محل سالن اندیشه پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار خواهد شد.

به تمامی شرکت کنندگان گواھی علمی و معتبر شرکت در دوره کاربردی و تخصصی ارائه خواھد شد .

ھزینه ثبت نام این کارگاه برای عموم 000/400 ریال تعیین شده است و برای دانشجویان با ارائه کارت معتبر 000/300 ریال می باشد .

مهلت ثبت نام تا تاریخ 23 خردادماه 1394 تعیین شده است .

متقاضیان با مراجعه به سایت پژوهشگاه فرم ثبت نام کارگاه‌ها را دریافت و پس از  تکمیل،  به همراه  کپی کارت ملی و فیش واریزی تحویل دهند یا اسکن مدارک خود را به آدرس ایمیل workshop.ihcs@gmail.com  ارسال نمایند. ارائه اصل فیش در روز کارگاه الزامی است.

شماره حساب 5109789213

کد شناسه واریز 99000808181

بانک ملت (شعبه سرچشمه کد64394)

به نام درآمدهای اختصاصی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی

شماره تماس: 3 – 88046891  و 09112536492

آدرس ثبت نام حضوری:

بزرگراه کردستان، نبش خیابان 64 غربی، پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی، گروه تاریخ و تمدن غرب

محل برگزاری:

 بزرگراه کردستان، نبش خیابان 64 غربی، پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی سالن اندیشه.

فایل های ضمیمه

کلید واژه ها: پژوهشگاه ihcs research center پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی


نظر شما :