مراسم سومین سالگرد درگذشت دکتر صادق آئینه‌وند برگزار می‌شود

۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ | ۰۸:۴۱ کد : ۱۶۸۳۲ مهم‌ترین اخبار
تعداد بازدید:۸۱۳

مراسم سومین سالگرد درگذشت دکتر صادق آئینه‌وند برگزار می‌شود

مراسم گرامیداشت سومین سالگرد درگذشت دکتر صادق آئینه‌وند -چهره ماندگار تاریخ اسلام و رییس فقید پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی- برگزار می‌شود.

این مراسم توسط بنیاد آئینه‌وند و با همکاری موسسه مطالعات و تحقیقات زنان، روز پنجشنبه (بیستم اردیبهشت‌ماه جاری) ساعت 5 بعدازظهر با سخنرانی داود فیرحی با موضوع «آئینه‌وند و اخلاق تاریخ پژوهی»، در محل موسسه مطالعات و تحقیقات زنان برگزار خواهد شد.

محل موسسه مطالعات و تحقیقات زنان در خیابان ولی‌عصر، روبه‌روی پارک ملت، خیابان ناهید غربی، شماره 52 واقع است.

صادق آئینه‌وند دانش‌آموخته دکترای تاریخ اسلام از دانشگاه القدیس یوسف لبنان، استاد دانشگاه تربیت مدرس و رییس پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی بود. از او در حدود ۱۰۰ مقاله و ۳۳ ترجمه و تألیف به یادگار مانده است. زنده یاد صادق آئینه‌وند که در ۱۶ دی ۱۳۹۲ طی حکمی به عنوان رییس پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی منصوب شده بود، در اردیبهشت ۹۴ پس از یک دوره کوتاه بیماری، درگذشت.

این چهره ماندگار تاریخ و استاد دانشگاه در رشته تاریخ اسلام، به‌عنوان عضو هیئت علمی نمونه کشوری، چهره فرهیخته استان همدان و چهره ماندگار در سال ۱۳۸۵ انتخاب شده بود.

لازم به ذکر است به همین مناسبت روز دوشنبه، 17 اردیبهشت ماه ساعت 13 تا 17 در دانشگاه تربیت مدرس نیز مراسمی برگزار خواهد شد.

روحش شاد و یادش گرامی باد

 

کلید واژه ها: #سومین سالگرد درگذشت صادق آئینه وند صادق آئینه وند پژوهشگاه ihcs research center پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی


نظر شما :