دکتر قبادی در دانشگاه چمران اهواز: با تلاقی اندیشه ها و تعامل است که پیشرفت می کنیم

۲۸ بهمن ۱۳۹۶ | ۰۹:۳۵ کد : ۱۶۵۷۷ مهم‌ترین اخبار
تعداد بازدید:۱۵۰۰
دکتر قبادی در دانشگاه چمران اهواز: با تلاقی اندیشه ها و تعامل است که پیشرفت می کنیم

دکتر حسینعلی قبادی روز چهارشنبه 25 بهمن 96 در دومین همایش آسیب شناسی درس نامه های رشته زبان و ادبیات فارسی در سرسرای دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه شهید چمران اهواز گفت: پیش از پیروزی انقلاب اسلامی کمتر از پنج اثر در مورد نقد ادبی وجود داشت اما امروز در این حوزه با مرزهای دانش فاصله کمی داریم.
وی افزود: نقد ادبی در کشور به دلیل نگاه جمعی و تبدیل شدن تشکل ها به سرمایه های اجتماعی از بسیاری از دانش ها در ایران پیشرو تر است.


رییس پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی ادامه داد: این پژوهشگاه قصد دارد از طریق شورای بررسی متون بین سرمایه های انسانی و علمی، مناسبات هم افزایانه برقرار کند تا دغدغه های علمی به صورت چند برابر به بهره وری برسد که با فراهم کردن تمهیداتی به نام تشکل های علمی، مساله مدار، مستمر، پویا و بالنده ممکن خواهد بود.
وی بیان کرد: شورای بررسی متون می خواهد این سرمایه های ارزشمند انسانی و علمی را از طریق برقراری این مناسبات هم افزایانه به سرمایه های اجتماعی تبدیل کند.


وی افزود: وقتی تشکل جان گرفت و دانشگاه‌های مختلف نخبگانی را جذب، و آثار علمی مشترک مساله مندانه آفریدند، جریان سازی بالنده شکل می گیرد که به کشف استعداد منجر می شود.
قبادی اظهار کرد: اگر در دانشگاه ها فضای تلاقی اندیشه ها و تعامل فراهم نباشد پیشرفتی حاصل نمی شود و سرمایه های اجتماعی ایجاد نخواهد شد چون مساله مداری و کشف مساله ها حاصل شکل گیری سرمایه اجتماعی است.
رییس پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی ابراز امیدواری کرد: با تعامل شورای متون با انجمن های علمی چند گانه در حوزه زبان و ادبیات فارسی و با تعامل بین رشته ای و حتی فرا رشته ای به سمت ارتقای بهره وری و استوارترشدن بنیان این سرمایه های اجتماعی حرکت کنیم.

همچنین در این همایش تفاهم نامه همکاری بین پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی و دانشگاه شهید چمران برای تعامل علمی منعقد شد.

 

کلید واژه ها: پژوهشگاه ihcs research center پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی


نظر شما :