امضای تفاهم نامه بین پژوهشگاه و انجمن ترویج زبان و ادب فارسی

۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ | ۱۹:۱۹ کد : ۱۵۱۶۷ خبر و اطلاعیه
تعداد بازدید:۴۶۹
امضای تفاهم نامه بین پژوهشگاه و انجمن ترویج زبان و ادب فارسی

در تاریخ سه شنبه 19 اردیبهشت 1396 تفاهم نامه همکاری بین پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی و انجمن ترویج زبان و ادب فارسی به امضاء رسید. در مراسم انعقاد این تفاهم نامه دکتر سید سجاد علم الهدی به نمایندگی از پژوهشگاه از یکسو و دکتر سید علی اصغر میرباقری فرد به عنوان رئیس انجمن ترویج زبان و ادب فارسی از سوی دیگر، پس از مذاکره پیرامون زمینه های همکاری، تفاهم نامه را به امضاء رساندند.

دکتر علم الهدی پس از اشاره به ظرفیت های بالای پژوهشگاه گفت: با همکاری انجمن باید بتوانیم ارتباط بین نسلی در جامعه ایجاد کنیم و در این راه شورای بررسی متون پژوهشگاه با بیش از دوهزار استاد ارتباط مؤثری می‌تواند داشته باشد و البته شبکه نخبگانی پژوهشگاه نیز در این مسیر از پتانسیل بالایی برخوردار است. ایشان همچنین اشاره داشتند که پژوهشگاه سه مجله علمی_ پژوهشی در رشته ادبیات دارد (یک مجله به زبان عربی) که می تواند زمینه های همکاری را افزایش دهد.

همچنین دکتر میرباقری فرد نیز از آمادگی انجمن ترویج زبان و ادب فارسی برای تشکیل کارگروه های مختلف در حوزه ادبیات، تصحیح متون، ادبیات معاصر، تشکیل گردهمایی های مشترک و ظرفیت های انجمن برای همکاری فی مابین سخن به میان آورد.

لازم به ذکر است موضوع این تفاهم نامه نیز در زمینه تبادل استاد، تدوین درسنامه و جزوات آموزشی، تبادل اطلاعات علمی، همکاری در زمینه نشر مشترک کتاب و ... بود که طرفین خواهان ارتباط و همکاری مؤثر در خصوص مفاد تفاهم نامه شدند.

فایل های ضمیمه


نظر شما :