اخبار

 • جنگ روایت‌ها -تحلیلی در باره چرخش نوین ایران‌شناسی در عربستان سعودی/دکتر کامیار صداقت ثمر حسینی

  جنگ روایت‌ها -تحلیلی در باره چرخش نوین ایران‌شناسی در عربستان سعودی/دکتر کامیار صداقت ثمر حسینی

  در این نشست علمی، ضمن معرفی گونه‌های مهم ایران‌شناسی در عربستان سعودی، خصوصاً ایران‌شناسی وهابیان، چرخش ویژه‌ ایران‌شناسی از دوره سلطنت ملک سلمان (۲۰۱۵م) و ویژگی‌های آن مطرح می‌شود که با تأسیس مؤسسه بین‌المللی ایران‌شناسی (در ۲۰۱۶م به بعد) ظاهر و مبدل به یکی از اتاق‌های فکر پادشاهی سعودی در هدایت جنگ روایت‌ها علیه ایران شد. تاریخچه مؤسسه مذکور، بیان نمونه‌هایی از تولیدات پژوهشی آن همراه با تشریح ارتباط آن با نهادهای امنیتی و رسانه‌ای سعودی از دیگر موارد مطرح در این نشست است. لینک نشست مجازی :
 • معرفی کتاب«روایت سرباز» / کامیار صداقت ثمر حسینی

  سیزدهم دی‌ماه، دومین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی است که هنوز هم غم فقدان این سالک الی‌الله بر ملت شهیدپرور ایران سنگینی می‌کند و هر روز که می‌گذرد زوایای جدیدی از مکتب این شهید معزز برای دوستدارانش کشف می‌شود. دکتر کامیار صداقت‌ثمرحسینی، عضو هیأت علمی پژوهشکده مطالعات سیاسی، روابط بین الملل و حقوق پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی، کتابی با عنوان «روایت سرباز» نگاشته است که قرار است به‌زودی طی مراسمی خاص از آن رونمایی به‌عمل آید. به‌همین مناسبت دکتر صداقت‌ثمر حسینی به معرفی بخشی از فصول این کتاب پرداخته است که در ادامه از نظرتان می‌گذرد:
 • سخنرانی دکتر صداقت در مراسم تجلیل از حجت‌الاسلام والمسلمین امامی‌پور و گرامیداشت شهدای مدارس علمیه حضرت مهدی و صاحب‌الزمان (عج)
 • ایده ایران "چرا ایران یک ایده است؟ "ایده بودن ایران به چه معناست؟/دکتر محمدعلی فتح الهی

  ایده ایران "چرا ایران یک ایده است؟ "ایده بودن ایران به چه معناست؟/دکتر محمدعلی فتح الهی

  گروه پژوهشی مطالعات نظری سیاست پژوهشکده نظریه پردازی سیاسی و روابط بین الملل، روز دوشنبه ۹ اردیبهشت ۹۸ نشستی از سلسله نشست های مسأله و ایده ایران، با عنوان چرا ایران یک ایده است؟ با سخنرانی دکتر محمد علی فتح الهی در روز دوشنبه ۹اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت: ۱۰ تا ۱۲ در سالن اندیشه پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار کرد که خلاصه نشست را در ذیل می توانید ملاحظه فرمائید.
 • خوانش کتاب «تذکره شاه طهماسب»/دکتر محمد علی فتح الهی

  خوانش کتاب «تذکره شاه طهماسب»/دکتر محمد علی فتح الهی

  گروه پژوهشی مطالعات نظری سیاست پژوهشکده نظریه پردازی سیاسی و روابط بین الملل، نشست های مسأله و ایده ایران، با عنوان چرا ایران یک ایده است؟ با سخنرانی دکتر محمد علی فتح الهی در روز سه شنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت: ۱۰ تا ۱۲ در سالن اندیشه پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار کرد که خلاصه نشست را در ذیل می توانید ملاحظه فرمائید.