برگزاری جلسه‌ی مجمع رئیسان پژوهشگاه‌های کشور با حضور دکتر رحیمی، معاون پژوهش و فناوری وزارت عتف در پژوهشگاه

۰۷ مرداد ۱۳۹۹ | ۱۰:۱۵ کد : ۱۹۶۲۳ خبر و اطلاعیه مهم‌ترین اخبار
تعداد بازدید:۳۴۲
برگزاری جلسه‌ی مجمع رئیسان پژوهشگاه‌های کشور با حضور دکتر رحیمی، معاون پژوهش و فناوری وزارت عتف در پژوهشگاه

برگزاری جلسه‌ی مجمع رئیسان پژوهشگاه‌های کشور در پژوهشگاه

روز سه‌شنبه ۷ مردادماه ۱۳۹۹، جلسه‌ی مجمع رئیسان پژوهشگاه‌های ملی کشور با حضور دکتر رحیمی شعرباف، معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و مشارکت حضوری و مجازی رئیسان پژوهشگاه‌ها و مراکز و مؤسسات پژوهشی کشور در سالن اندیشه‌ی پژوهشگاه برگزار شد. 
در این جلسه موضوعاتی مانند مأموریت‌گرایی و هدف‌مندی پژوهش‌ها در زمینه‌ی حل مسائل کشور، تأمین بودجه و منابع جهت اجرای طرح‌های پژوهشی، گسترش نقش پژوهشگاه‌ها در رفع چالش‌های مهم کشور، متناسب‌سازی شاخص‌های ترفیع و ازتقای اعضای هیأت علمی پژوهشی و رویکردهای تأمین نیروهای پژوهشی و ارتباط با دانشگاه‌ها از جمله موضوعاتی بود که مورد بررسی قرار گرفت. 
پس از طرح دیدگاه‌ها و دغدغه‌های پژوهشگاه‌های مختلف در زمینه‌ی رفع مشکل و تسهیل فرایندهای جهت‌گیری برنامه‌ها به منظور ایفای مأموریت‌های پژوهشی؛ دکتر رحیمی با اشاره به پیوند تاریخی علم و جامعه در تمدن اسلامی، بازخوانی میراث علمی ایرانی-اسلامی را مورد تأکید قرار داد و به اولویت پژوهشگری در این سنت فرهنگی پرداخت. معاون پژوهش و فناوری وزیر عتف بر ضرورت ایجاد ارتباط روشن و پایدار میان آموزش و پژوهش، به امکان جذب پژوهشگران پسادکتری برای اجرای طرح‌های هدف‌مند پژوهشی اشاره کرد و از رئیسان پژوهشگاه‌ها خواست که در جهت تدوین آیین‌نامه‌ی ماموریت‌گرایی در این زمینه اقدام کنند. 
در پایان این نشست، دکتر رحیمی و همراهان با بازدید از بخش‌های مختلف پژوهشگاه با دستاوردها و فعالیت‌های علمی و پژوهشی آن آشنا شد و با پژوهشگران گفت‌وگو کرد.

کلید واژه ها: پژوهشگاه ها


نظر شما :