سخنرانی وزیر علوم در مراسم تکریم و معارفه‌ی معاون پژوهش و فناوری

۰۳ تیر ۱۳۹۹ | ۲۱:۰۹ کد : ۱۹۵۷۸ مهم‌ترین اخبار
تعداد بازدید:۶۵۷
دکتر قبادی، رئیس پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی نیز در این مراسم ضمن تشکر از زحمات، حمایت‌ها و توجه دکتر برومند به علوم انسانی برای دکتر رحیمی در سمت جدیدش آرزوی توفیق کرد.
سخنرانی وزیر علوم در مراسم تکریم و معارفه‌ی معاون پژوهش و فناوری

دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در آئین تکریم دکتر مسعود برومند و معارفه‌ی دکتر غلامحسین رحیمی، معاون پژوهش و فناوری این وزارت تأکید کرد: نهادها و سازمان‌ها باید به استفاده بهینه از ظرفیت‌های گران‌سنگ آموزش عالی توجه بیشتری داشته باشند و بیش از پیش از این توانمندی‌ها در جهت توسعه و پیشرفت کشور بهره‌برداری کنند.
در این آئین که روز سه‌شنبه، سوم تیرماه 1399، با حضور معاونان، مشاوران و مدیران کل این وزارت و برخی از رؤسای دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها و پارک‌های علم و فناوری در سالن شهدای جهاد علمی وزارت علوم برگزار شد، دکتر غلامی با بیان این‌که پس از پیروزی انقلاب اسلامی، آموزش عالی کشوراز یک پیوستگی مناسب در راستای انجام وظایف خود برخوردار بوده است، اظهار داشت: در این راستا آموزش عالی در تربیت کارشناس، وظیفه خود را به نحو احسن انجام داده و در حال حاضر، تمام مدیران و کارشناسان کشور از فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های کشور محسوب می‌شوند.
وزیر علوم درخصوص پیشرفت در امور پژوهشی گفت: به دست آمدن دستاوردهای عظیم در زمینه پژوهش و اخذ رتبه‌های مناسب پژوهشی در سطح جهان نیز حاصل دستاوردهای دانشگاه‌هاست و این‌که در این شرایط تحریم توانسته‌ایم روی پای خود بایستیم نیز ناشی از عملکرد دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی کشور است.
وی با بیان اینکه در سه سال گذشته دوره‌ی موفقی برای آموزش عالی بوده است، افزود: به یاری خداوند، در آینده نیز این مسیر و سیر حرکت باید بدون تأخیر پیش برود.
غلامی با تأکید بر لزوم آشنایی بیشتر نهادهای حمایت‌کننده با دستاوردهای آموزش عالی کشور گفت: در دو سال گذشته گزارش‌های مستند دوره‌ای برای مسئولان رده بالای کشور ارسال شده تا دستاوردهای علمی کشور بیشتر معرفی شوند و مسئولان بدانند که انتظاراتی که از وزارت علوم و مجموعه علمی کشور دارند، به بهترین نحو انجام می‌شود.
وزیر علوم با بیان اینکه در مجموعه آموزش عالی کشور افراد توانمند علمی و اجرایی فراوانی فعالیت می‌کنند، افزود: افراد علمی و دانشگاهی اگر احساس وظیفه نمی‌کردند به بخش اجرایی نمی‌آمدند و چه بسا در همان بخش علمی موفق‌تر هم بودند ولی کار در بخش اجرایی یک توفیق الهی است و مدیران ما در کنار انجام آن، به کارهای علمی‌شان نیز می‌پردازند.
غلامی در بخش پایانی این آئین با تشکر از مسعود برومند، معاون سابق پژوهش و فناوری وزارت علوم در طول تصدی این مسئولیت، حکم غلامحسین رحیمی شعرباف، معاون جدید پژوهش و فناوری این وزارت و حکم انتصاب برومند در جایگاه مشاور وزیر را به آنها اعطا کرد.

دکتر قبادی، رئیس پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی نیز در این مراسم ضمن تشکر از زحمات، حمایت‌ها و توجه دکتر برومند به علوم انسانی برای دکتر رحیمی در سمت جدیدش آرزوی توفیق کرد.

 

کلید واژه ها: تکریم و معارفه مسعود برومند غلامحسین رحیمی منصور غلامی ihcs research center پژوهشگاه پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی


( ۱ )

نظر شما :