امضاء تفاهم‌نامه مشترک با فرهنگستان زبان و ادب فارسی

۱۶ بهمن ۱۳۹۵ | ۱۱:۳۶ کد : ۱۴۷۷۱ خبر و اطلاعیه
تعداد بازدید:۴۴۱
 امضاء تفاهم‌نامه مشترک با فرهنگستان زبان و ادب فارسی
دکتر حسینعلی قبادی، رئیس پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی و دکتر غلامعلی حدادعادل، رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی در دیداری که روز شنبه بیست و پنجم دی‌ ماه در فرهنگستان برگزار شد، تفاهم‌نامه‌ همکاری‌ دوجانبه‌ای را‌‌ امضاء کردند.

حدادعادل در ابتدای سخنانش ضمن خوش آمدگویی به مسئولان و مدیران پژوهشگاه، با معرفی بخش‌ها و گروه‌های مختلف فرهنگستان و شرح زمینه فعالیت‌ آنها، گفت: «امیدواریم این دیدار زمینه همکاری‌های بیشتر فرهنگستان و پژوهشگاه علوم انسانی را بیش از پیش فراهم سازد. ما تمایل داریم همکاری دو مرکز ادامه یابد و زمینهٔ همکاری بیشتر دانشجویان و اساتید این دو مجموعه‌ را فراهم نماییم.»

وی همچنین اظهارداشت: «تفاهم‌نامهٔ امروز بیانگر ارادهٔ طرفین بر گسترش و ادامهٔ همکاری‌هاست. بنابراین وظیفه داریم با بسط و گسترش این اصل به حوزه‌های دیگر بتوانیم کارهای مشترک اثرگذاری را انجام دهیم.»

رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی در پایان ابراز امیدواری کرد که در آینده این جلسه‌ها و دیدارها، از شکل تشریفاتی خارج شده و اساتید و گروه‌های هر دو مجموعه نشست‌ها و جلسله‌های گفت‌وشنود راهبردی و اثرگذار متعددی برگزار کنند.

در ادامه قبادی، با اعلام آمادگی پژوهشگاه برای همکاری با فرهنگستان در زمینهٔ انتشار فصلنامه‌ چندزبانه در حوزه زبان و ادبیات فارسی برای علاقه‌مندان خارج از کشور، انجام پژوهش و مطالعات گسترده در حوزه آسیای صغیر، فعالیت در حوزه زبان‌شناسی و همکاری در حوزهٔ ادبیات پایداری و مقاومت تأکید داشتند.
همچنین دکتر مصطفی عاصی، رییس پژوهشکده زبان شناسی و دکتر یوسف محمدنژاد، رییس پژوهشکده زبان و ادبیات فارسی به عنوان نمایندگان تام‌الاختیار پژوهشگاه در جهت هماهنگی‌های بیشتر برای انجام پروژه‌های مشترک پژوهشگاه با فرهنگستان زبان و ادب فارسی، معرفی شدند.http://www.ihcs.ac.ir/UploadedFiles/8/30/44360.JPG


http://www.ihcs.ac.ir/UploadedFiles/8/30/44364.JPG


http://www.ihcs.ac.ir/UploadedFiles/8/30/44365.JPG

فایل های ضمیمه


نظر شما :