حجت الاسلام مظفری استاد دانشکده روابط بین الملل وزارت امور خارجه: پژوهشگاه علوم انسانی از سرمایه های ملی است

۲۳ دی ۱۳۹۴ | ۱۸:۲۳ کد : ۱۲۶۴۹ خبر و اطلاعیه
تعداد بازدید:۳۴۳

استاد دانشکده روابط بین الملل وزارت امور خارجه گفت: پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی از سرمایه های ملی و آموزشی کشور است.

حجت الاسلام محمدحسن مظفری روز چهارشنبه در گفت و گو با مرکز خبر روابط عمومی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی اظهار داشت: پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی همیشه اقدامات به سزایی در جامعه علمی کشور داشته است.
وی گفت: به سبب شناختی که از پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی داشتم سعی کردم ارتباطی را با مراکز علمی کشور کره جنوبی برقرار کنم که خوشبختانه تاکنون منجر به انعقاد دو تفاهم نامه شده است.

این استاد دانشگاه کره جنوبی افزود: پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی به سبب اینکه دارای مجموعه ای از پژوهشگاه ها در کشور است؛ یک تشکیلات علمی منحصر به فرد به شمار می رود.
نماینده فرهنگی سابق ایران ادامه داد: معتقدم پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی یک سر و گردن بالاتر از سایر ارگان های مشابه در کل منطقه است.
حجت الاسلام مظفری یادآور شد: این پژوهشگاه مجموعه ای از موضوعات علمی با داده های بیشماری را در کشور پوشش می دهد که اقدامی قابل ستایش است.
وی خاطرنشان کرد: امیدوارم پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی بیش از گذشته برای شناساندن خدمات کم نظیرش با مراکز علمی موفق سایر کشورها تعامل داشته باشد.

استاد دانشکده روابط بین الملل وزارت امور خارجه تصریح کرد: همچنین امیدوارم این پژوهشگاه به غیر از کارهایی که در زمینه مطالعات بنیادی انجام می دهد به سمت اقدامات کاربردی نیز گام هایی را بردارد.
بر اساس این گزارش مراسم پنجاهمین سال تاسیس پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی روز دوشنبه این هفته ( 21 دی ماه) با حضور وزیر علوم، مقامات اجرایی، علمی و چهره های ماندگار علوم انسانی کشور برگزار شد
در این مراسم از مجموعه تصاویر نسخ خطی نفیس شاهنامه موجود در پژوهشگاه علوم انسانی رونمایی شد.
نسخ خطی شاهنامه موجود در این پژوهشگاه مربوط به قرن هفتم است که پژوهشگاه علوم انسانی با همکاری کتابخانه ملی اقدام به اسکن این نسخ کرده است.

همچنین در این مراسم از سامانه جامع مدیریت اطلاعات این پژوهشگاه رونمایی شد.
تقدیر از 32 نفر از پیشکسوتان عضو هیات علمی پژوهشگاه، کارمندان و بازنشستگان و خانواده‌های شهداء پژوهشگاه از دیگر برنامه های این مراسم بود.

نظر شما :