ارسال پیام
محتوا
پیام دعوت


نرم‌افزار سازمانی سکو به دنبال ایجاد یک بستر اطلاعاتی در سازمان است تا از این طریق بتواند در تمامی شئونات سازمان وارد شده و تمامی نیازهای اولیه یک سازمان را پاسخگو باشد.

بنابراین سکو یک نرم‌افزار خاص مانند دبیرخانه، مدیریت مستندات و ... نیست بلکه تمامی این زیرسیستمها در دل سکو قرار گرفته و از سرویسهای پایه ای آن استفاده نموده و خود نیز سرویسهای جدیدی را به این مجموعه اضافه میکنند.

نرم‌افزار سازمانی سکو از بخشها و قسمتهای مختلفی تشکیل شده است که در سطوح و لایه‌های مختلف قرار گرفته اند. از دیدگاه منطقی نرم‌افزار سکو از 2 بخش اساسی تشکیل شده است:

زیرساخت اطلاعاتی

برنامه های کاربردی

در واقع کاربران به هنگام کار با سیستم تقریبا فقط با برنامه‌های کاربردی مواجه میشوند، اما برنامه‌های کاربردی به دلایل گوناگون برای ارائه سرویسهای مورد نظر کاربران به سرویسهای ارائه شده توسط زیرساخت اطلاعاتی نیاز داشته و از آنها استفاده‌های فراوان میکنند.

غیر از بخشهایی که مستقیما در تشکیل نرم‌افزار سکو دخیل هستند بخش دیگری که در واقع مجرای تولید تمامی قسمتهای نرم‌افزار میباشد نیز وجود دارد و آن "خط تولید نرم‌افزار" (
Software Product Line ) میباشد که از تولیدات شرکت برسا نوین رای میباشد.

در واقع خط تولید نرم‌افزار، ابزار تولید تمامی قسمتهای نرم‌افزار سازمانی سکو میباشد و قطعا بدون بهره‌گیری از این روش، تولید سریع و مطمئن نرم‌افزاری در این ابعاد و ویژگیها غیرممکن مینمود.

 

 

طرز استفاده از راهنمای برنامه

شما در هر کجای مجموعه نرم افزاری سکو که باشید با زدن کلید F1 راهنمای مرتبط با همان فرم به شما نمایش داده خواهد شد. علاوه بر آن در قسمت شروع به کار که در فهرست مطالب وجود دارد می‌توانید به برخی از کارهای مهمی که با سیستم انجام می‌دهید پیدا کنید.

میز کار الکترونیک

در میان برنامه‌های کاربردی ارائه شده در نرم‌افزار سازمانی سکو برنامه میز کار الکترونیک از جایگاه و اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. در واقع اولین زیرسیستم مشاهده شده در نرم‌افزار سازمانی سکو، میز کار الکترونیک است. خود این سیستم از قسمتهای مختلفی تشکیل شده است که مجموعاً نیازهای اولیه و عمومی هر مجموعه کاری را مرتفع می سازد.

سر فصلهای "میز کار الکترونیک "

 

 

زیر سیستم پیام

 

هنگامی که پیامی برای کاربر ارسال میشود کاربر پیام خود را در کارتابل واحد مشاهده میکند.

امکانات متعدد کارتابل عبارتند از:

می توانید لیست پیامهای خود را بر اساس فیلدهای اطلاعاتی مختلف مانند تاریخ ارسال، فرستنده و ... مرتب نمایید .

می توانید لیست پیامها را بر اساس فیلدهای مختلف گروهبندی نمایید. (مثلا همه پیامهای دریافت شده از یک کاربر را با هم مشاهده کنید)

 

می توانید پیامها را بصورت خلاصه بدون نیاز به باز کردن پیام در قسمت پیش نمایش مشاهده نمایید .

می توانید پیامها را در یک فرم دیگر باز و بطور کامل مشاهده نموده و از همان فرم پیامهای بعدی و قبلی را نیز مشاهد نمایید .

 

 

 

 

0


loading