ارسال پیام
محتوا
پیام دعوت

پژوهشگاه علوم انسانی >> اخبار اساتید پژوهشگاه

دکتر ناجی خبر داد؛ سامانه بانک اطلاعاتی فبک راه اندازی شد

تاریخ ایجاد شنبه, ١٦ بهمن ١٣٩٥ ١٠:٣٦ ق.ظ
تاریخ وقوع دوشنبه, ١١ بهمن ١٣٩٥

سامانه بانک اطلاعاتی فبک توسط گروه فلسفه برای کودکان و نوجوانان (فبک) پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی راه اندازی شد.

به گزارش خبرنگار مهر؛ یک سامانه بانک اطلاعاتی توسط گروه فلسفه برای کودکان و نوجوانان (فبک) پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی جهت پیشبرد این برنامه و ارائه خدمات شایسته‌تر به فعالان و علاقه‌مندان این حوزه راه اندازی شده است. 

علاقمندان به این حوزه می توانند با مراجعه به این سامانه اطلاعات خود را برای استفاده از امکانات آن وارد کنند.

گروه فبک با در اختیار داشتن این اطلاعات خواهد توانست: 

۱- متناسب با نیاز و علائق شما در شهرهای مختلف، برنامه‌ها، نشست‌ها، سخنرانی‌ها و کارگاه‌هایی را طراحی و اجرا کند.
۲- متناسب با نیاز و علائق شما به ارائه مطالب و اطلاعات مرتبط با فبک به مخاطبان بپردازد.
۳- از توانایی‌های شما در حوزه‌های مختلف مرتبط با فبک اعم از برگزاری کارگاه جهت تربیت مربی، مربی‌گری کلاس‌های فبک برای سنین مختلف، داستان‌نویسی، ترجمه، ویراستاری، برگزاری نشست‌های تخصصی و کارگاه، فعالیت در دنیای مجازی و ... استفاده نماید.

سعید ناجی عضو گروه فبک پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد این سامانه گفت: پژوهشگاه علوم انسانی برای متمرکز کردن فعالیت های موجود در سطح ایران از اساتید، دانشجویان، مربیان، معلمان و افرادی که در این زمینه کار می کنند دعوت می کند تا در این سامانه ثبت نام کنند. همه می توانند به این سامانه وارد شده و اطلاعات خود را وارد کنند. به این صورت که توانایی خود و زمینه های فعالیت های علمی و اجرایی خود در بحث فلسفه برای کودکان را توضیح دهند.

وی ادامه داد: همینطور علاقمندان با ثبت نام در این سامانه می توانند اعلام کنند که در حوزه فلسفه برای کودکان به چه چیزهایی نیاز دارند. مثلا چه نوع کارگاه ها و اطلاعاتی نیاز دارند که پژوهشگاه بر اساس آن بتواند سخنرانی ها و کارگاه ها و فعالیت های علمی خود را متمرکز کند.

ناجی افزود: به طور کلی هدف این برنامه بیشتر آشنا کردن افراد با فعالیت های یکدیگر است و آمارهایی از سراسر کشور به دست آید که چه کسانی در نقاط مختلف چه فعالیت هایی انجام داده اند.

وی ادامه داد: مثلا عده ای ممکن است مترجم باشند و ما می توانیم آثار آنها را ارزیابی کنیم و در بحث ترجمه از آنها کمک بگیریم و یا عده ای ممکن است در زمینه داستان کار کرده باشند که ما با بررسی آثار آنها می توانیم در تولید داستان هایی مرتبط در زمینه فلسفه برای کودکان از آنها استفاده کنیم.

وی در پایان گفت: این سامانه مبنایی برای برنامه ریزی های بعدی و راه ارتباط با افرادی که در شهرهای دیگر هستند، خواهد بود. در ادامه نیز فایل ها و اطلاعاتی در این برنامه قرار خواهیم داد که قابل استفاده بشود. این فایل ها می تواند شامل سخنرانی های مرتبط و کارگاه ها و راهنماهای مختلف باشد.

لازم به ذکر است امنیت اطلاعات ثبت نام کنندگان و عدم دسترسی دیگران به آن، توسط گروه فبک تضمین شده است. گروه فبک با اجازه از ثبت نام کنندگان می‌تواند اطلاعات آنها را در اختیار مراکز و موسساتی که به این اطلاعات نیاز دارند مانند مدارس و آموزش و پرورش قرار دهد.

برای ثبت نام در این سامانه می توانید اینجا کلیک کنید.

0


loading