ارسال پیام
محتوا
پیام دعوت

معرفی مرکز
معرفی مرکز تحقیقات امام علی علیه‌السلام مزین شدن سال 79 به نام مبارک امیرالمومنین علی(ع) از سوی مقام معظم رهبری، صفای دل و شور درونی را متجلی ساخت و افراد و سازمان ها در حد بضاعت خویش اقداماتی بعمل آوردند که از آن جمله برگزاری کنگره بین المللی "امام علی(ع) و عدالت، وحدت و امنیت" از سوی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی بود. لزوم استمرار بخشیدن به فضای ایجاد شده و سرور قلبی حادث شده از جمله بسترهایی بود که در روزهای پایانی کنگره، زمینه پیشنهاد تاسیس "مرکز تحقیقات امام علی علیه السلام" را فراهم آورد و در خرداد ماه سال 1380 ایجــاد این مرکز مورد تاییــد شورای گسترش آموزش عالی قرار گرفت. اهداف مرکز: در راستای تحقق بند 4 اصل 3 قانون اساسی مبنی بر تقویت روح بررسی و تتبع و ابتکار در زمینه های علمی، فنی، فرهنگی و اسلامی، اهداف مرکز عبارتند از: شناسایی سیره‌‌ ...
پایان نامه های مرکزلیست 200 پایان نامه با موضوع امام علی(ع) موجود در کتابخانه مرکز

برای دانلود اینجا را کلیک کنید
نشریات مرکز
http://www.ihcs.ac.ir/UploadedFiles/2/27/38642.jpg
انتشار آثار برگزیده
انتشار آثار کنگره بین‌المللی امام علی(ع) و عدالت، وحدت و امنیت :
  از میان بیش از 250 اثری که از داخل و خارج کشور واصل گردیده بود، با تشخیص داورانی از فضلای حوزه و دانشگاه، مقالاتی جهت ارائه در کنگره برگزیده شد، که از مجموعه آنها تاکنون  4 مجلد به زبان های فارسی و عربی منتشر گردیده و بقیه در دست انتشار است و یک مجلد نیز به زبان انگلیسی به زودی منتشر می شود.


  کتابخانه مرکز


  تشکیل کتابخانه تخصصی امام علی(ع)، با بیش از 5500 جلد، در قریب به 2000 موضوع مرتبط با مباحث امام علی(ع)، از  اوایل سال 1384 فعالیت خود را آغاز نموده است و کاربران می‌توانند براساس آیین نامه مربوط از کتابهای آن بهره مند گردند. این کتب به زبان هایی چون: عربی، انگلیسی، اردو، روسی، چینی، فرانسوی و ژاپنی و... است.


  برای دانلود  اینجا  را کلیک کنید 

  کتب و مقالات منتشره
  loading